روحانیون هدایتگران اصلی روزهای انقلاب بودند

2 چند سال قبل 2458
8

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی شامگاه شنبه در همایش تجلیل از روحانیون مبارز، مجاهد و شهید شهرستان خلخال اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در مسیر به بار نشستن همواره از داشتن نیروهای مخلص بهره‌مند بوده و روحانیون جز بانیان اصلی پیروزی انقلاب بودند.

وی با اشاره به اینکه این روحانیون با ثروت فرهنگی و معنوی توانستند انقلاب را در مسیر درست هدایت کنند، تصریح کرد: با گذشت ۴۳ سال از انقلاب اسلامی علما و روحانیون چراغ‌های روشن هدایت و از اقشار تأثیرگذار در برهه‌های حساس جمهوری اسلامی ایران هستند.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه استفاده از ظرفیت علما و رحانیون چه در روزهای ابتدایی انقلاب و چه پس از آن همواره مورد توجه مسئولان بوده است، گفت: راه‌اندازی جنگ روانی دشمن علیه روحانیت و علمای اسلام همواره با هدف از بین بردن مرز عواطف بین هدایت‌گران جامعه اسلامی با مردم بوده است.

آیت‌الله عاملی با گرامیداشت یاد و خاطره امام جمعه فقید خلخال، روحانیون و طلاب شهید این شهرستان خاطر نشان کرد: حضرت آیت‌الله یکتایی نخستین امام جمعه این شهر پس از پیروزی انقلاب اسلامی سال‌ها قبل از شکل‌گیری انقلاب اسلامی در اوج خفگان رژیم طاغوت و وحشت‌آفرینی‌های ساواک، تلاش مجدانه‌ای را برای احیای ارزش‌های دینی و حضور تأثیرگذار مردم این منطقه برای مقابله با رژیم دست نشانده آمریکا انجام داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: کشور ما در زمان طاغوت در بسیاری از ابعاد سیاسی، اجتماعی، نظامی و علمی به شدت تحقیر شد و این حق علمای جامع‌الشرایط وقت بود که در مقابل این تحقیرها قد علم کرده و از مخفی کردن حقایق جلوگیری کنند.

امام جمعه اردبیل با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارز خلخال اضافه کرد: عزت، شرف، عظمت و شکوه امروزی ما مدیون خون شهدا بوده و همه ما در مقابل خون شهدا و حفظ دستاوردهای ارزشمند آنها مسئولیت داریم.

آیت‌الله عاملی اضافه کرد: انتظار از مسئولان فرهنگی استان آشنا ساختن نسل جوان با وضعیت قبل از انقلاب به هر شکل ممکن به خصوص با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های گروهی است.

خواندن کل مقاله